Leasing sprzętu medycznego
Aparatura medyczna, zatem przyrządy do diagnozowania stanu zdrowia, do kuracji jak też rehabilitacji, jest fundamentem działania każdej placówki medycznej. Kłopot w tym, iż koszt kupna sprzętów jest niesłychanie wysoki.
Medyczny sprzęt dla prywatnej kliniki czy też na wyposażenie szpitala publicznego można kupić za środki własne posiadacza takiej jednostki, z uczestnictwem dotacji celowych z budżetu państwowego, na kredyt bankowy, a także z wykorzystując leasing.
Na jaki rodzaj leasingu najlepiej się w takowym wypadku zdecydować? Leasing umożliwia opłacenie zakupu środków trwałych na potrzeby firm, instytucji oraz prywatnych osób, bez konieczności lokowania wysokich środków pieniężnych. Kiedy nabywamy sprzęt medyczny podobnie jak też w przypadku drugich przedmiotów leasingu, istniała będzie konieczność zapłacenia tak zwanego czynszu inicjalnego, co możemy postrzegać jako własną wpłatę leasingobiorcy. Leasing sprzętu medycznego możemy przeprowadzić z zastosowaniem leasingu operacyjnego czy też finansowego. Najczęściej placówki medyczne wybierają przy tym finansowy leasing, dlatego że daje im możność dokonywania odpisów amortyzacyjnych od przedmiotu leasingu, a także zaliczania do kosztów uzyskania zysków części odsetkowej raty leasingowej, co zmniejsza podstawę opodatkowania .
Natomiast w leasingu finansowym można ustalić dowolny okres trwania umowy, bez względu na przyjętą stawkę amortyzacji trwałego środka, co gwarantuje uniwersalność produktu finansowego oraz możliwość jego dostosowania do potrzeb i możliwości finansowych leasingobiorcy.
There are no comments at the moment, do you want to add one?
Napisz komentarz