Prywatne szpitale w Warszawie – czy są lepsze od publicznych?

Prywatne szpitale w Warszawie – czy są lepsze od publicznych?

Prywatne szpitale w Warszawie – czy są lepsze od publicznych?
październik 28
08:07 2022

Prywatne szpitale w Warszawie to miejsca, które nikogo już nie dziwią. Prywatne placówki zazwyczaj obsługują osoby ubezpieczone prywatnie (np. Z pracy – coraz więcej firm oferuje takie ubezpieczenie swoim pracownikom i ich rodzinom) oraz mają podpisane umowy z NFZ. Czy prywatne szpitale w Warszawie są lepsze od tych, które obsługiwane są wyłącznie przez Narodowy Fundusz Zdrowia?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musiałam sama się przekonać o tym, jak funkcjonuje prywatny szpital. Padło na Centrum Damiana, szpital na Wałbrzyskiej. Miejsce z zewnątrz nie prezentuje się za pięknie – jest to budynek zdecydowanie nowszy niż placówki państwowe, jednak nie wróży on rewelacji w środku. Jednak zdanie zmieniam po wejściu do szpitala.

Darmowa szatnia
Wita mnie szatnia (darmowa!), w której zostawić mogę kurtkę, a następnie kieruję się do ogólnej rejestracji. Mówiąc „ogólna rejestracja” mam przed oczami obraz, do jakiego przywykłam odwiedzając warszawskie szpitale – ogromna kolejka, dezinformacja, stres. Tutaj jest inaczej.

Długie kolejki
Do stanowisk wyglądających raczej jak punkty obsługi klienta w nowoczesnych bankach (Czyli przy biurku siedzi pielęgniarka a naprzeciwko niej jest miejsce dla klienta) formują się długie kolejki, które szybko przemijają. Pielęgniarki sprawnie rejestrują chorych, odbierając przy tym telefony i rejestrując pacjentów telefonicznie. Uśmiechnięta pielęgniarka zapisuje mi na karteczce numer telefonu, a następnie udziela wskazówek, jak dojść do tego pokoju.

Wszystkie gabinety są zajęte
Kiedy tam docieram widzę sporo osób. Jednak wszystko jest uporządkowane – niemal każdy gabinet jest zajęty, a więc do jednego lekarza czeka maksymalnie trzy osoby. Wizyta przebiega sprawnie, ale nie mam wrażenia że doktor patrzy na zegarek – po prostu bada mnie, rozmawia, opisuje problem. Zdecydowanie warszawskie szpitale powinny uczyć się od takich placówek prywatnych.

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

<

twenty + 4 =