Odchudzanie, czyli dopasowanie treningu do genów – plotka czy fakt ?

Odchudzanie, czyli dopasowanie treningu do genów – plotka czy fakt ?

Odchudzanie, czyli dopasowanie treningu do genów – plotka czy fakt ?
styczeń 15
09:00 2022

Czy słyszeliście o tym, że odchudzanie, dieta i plan ćwiczeń powinien być dopasowany do Waszych genów? Jeśli nie, koniecznie sprawdźcie.

W Warszawie znajdziemy już kilka takich placówek, które obiecują nam efekty. Cały program odchudzający zaczyna się od tego, że po wizycie u lekarza zostajemy poproszeni o oddanie materiału genetycznego – takiego jak ślina – do badań.

Indywidualny plan odchudzania

Po dwóch tygodniach placówka, którą wybraliśmy dostaje wyniki, a lekarze, dietetycy i trenerzy układają nam indywidualny plan odchudzania, który na celu ma jedno – pozbycie się zbędnych kilogramów i jedzenie tego, co nam służy, nie szkodzi. Osoby, które próbowały tą metodę uważają, że jest ona warta swojej ceny – taka przyjemność bowiem kosztuje ponad 2000 złotych!

Genetyka, a odchudzanie

Wierzę w genetykę i w połączenie genetyki z odchudzaniem, ale jednak nie chce mi się do końca wierzyć w to, że utratę kilogramów zawdzięczamy wyłącznie naszym genom. Według mnie to przede wszystkim zasługa ciężkiej pracy pacjentów, którzy widząc w testach genetycznych ostatnią nadzieję przykładają się do planu treningowego i planu odchudzania jak jeszcze nigdy dotąd. Wobec tego ciężko trenują, ściśle przestrzegają diety, a efekty widoczne są bardzo szybko.

Testy genetyczne

Warszawskie kliniki oferują takiego typu badania nie tylko dla osób, które chcą zrzucić wagę ale także dla tych, które borykają się z ciężkimi alergiami pokarmowymi. Wtedy testy genetyczne pokażą nam, jakiego dokładnie składnika nie tolerujemy a dietetyk zaproponuje nam takie rozwiązania dzięki którym będziemy mogli jeść bez obaw, że coś nas uczuli – smacznie i zdrowo. Dlatego warto przekonać się, czy takie testy genetyczne są dla nas – oczywiście podejdźmy do tego z dystansem, ale dajmy z siebie wszystko. Będzie warto.

Powiązane artykuły

2 Komentarzy

 1. Pawełek23
  Pawełek23 maj 09, 20:54

  Szczególnie skuteczny tekst, polecam wszystkim
  Pozycjonowanie

  Reply to this comment
 2. Graczyk
  Graczyk październik 08, 05:56

  Każdy spośród nas zetknął się z problemem, rekomenduję zapoznanie się z
  przedmiotem.

  Reply to this comment

Napisz komentarz

<

5 × three =