Żoliborz znane i lubiane miejsca

Żoliborz znane i lubiane miejsca

Żoliborz znane i lubiane miejsca
październik 31
10:52 2022

Przemierzając Żoliborz, nie sposób nie zadziwić się okolicznymi budynkami oraz innymi obiektami, którymi ta piękna i jakże znana dzielnica Warszawy jest usiana. Weźmy chociażby pierwszy lepszy budynek o charakterze zabytkowym, a od razu przypominają nam się piękne stare czasy. Jeżeli udamy się w rejon jaki nosi nazwę Marymont-Potok – który jest jednym z trzech rejonów, które są składową Żoliborza, ujrzymy piękne parki i obiekty zielone. To przecież świetne miejsca na spacery z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi – psami, lub też z żoną lub całą rodziną.

Te piękne parki spacerowe oraz tereny rekreacyjne, których tu przecież nie brakuje to znany i ceniony przez mieszkańców atut tej dzielnicy. To tutaj znajduje się bardzo ładne i dość ekskluzywne osiedle Potok. Jeżeli pójdziemy dalej wzdłuż omawianej dzielnicy, trafimy w końcu do rejonu jakim są Sady Żoliborskie. Pośród pięknych osiedli mieszkaniowych, z których można by wymienić osiedle o tej samej nazwie „Sady Żoliborskie” i przyległe do niego zielone drzewa, krzewy i inne obiekty natury, można trafić na cmentarz który zna każdy polak, a na pewno każdy warszawiak. Ten cmentarz Wojskowy jakim są Powązki zasłynął z wielu pogrzebów sławnych osób – polaków. I choć ostatni pogrzeb który się tu odbył, czyli pochówek Generała Jaruzelskiego pokazał to miejsce w nie najlepszym świetle to Powązki nadal uważa się za miejsce wręcz kultu, a z pewnością szacunku jakim obdarzamy spoczywające tu osoby.

Bardzo ciekawą częścią Żoliborza jest rejon o nazwie Stary Żoliborz, w którym to mieszkali sławni na różne sposoby ludzie. Ktoś kto tu przebywa doskonale wie, że chodzi o wojskowych, żołnierzy, dziennikarzy i innych artystów pióra oraz urzędnicy którzy wprawili się w rolę odbudowy Warszawy po wojnie a następnie sprawnie nią administrowali.

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

<

eleven − two =