Żoliborz zielone oko w centrum Warszawy

Żoliborz zielone oko w centrum Warszawy

Żoliborz zielone oko w centrum Warszawy
maj 03
11:04 2022

Jeżeli spojrzymy na Żoliborz pod kątem przyrody i zabytków, to ta piękna dzielnica jaką jest właśnie Żoliborz ma się czym pochwalić. Mało tego, że ta zielona strefa ma swoje walory wypoczynkowe i turystyczne to jeszcze ile dobrego potrafi zrobić dla czystego powietrza w metropolii Warszawskiej i dla zdrowia mieszkańców. Zapytać można jakimi to obiektami przyrodniczymi Żoliborz może się szczycić?

Otóż ta dzielnica posiada w swoim obszarze wiele zieleni która zgrupowana jest w rozliczne parki. Jako pierwszy można wymienić piękny park, który nosi nazwę Park Kaskada. To bajeczne miejsce pełne uroku i ciszy jaka jest potrzebna każdemu kto ceni sobie spokój po ciężkich chwilach spędzony na przykład na budowie.

Kolejnym miejscem gdzie zieleń może nas otaczać kojąc nasze nerwy to Park Kępa Potocka. Znany przede wszystkim z tego, że na spacery tutaj chodzą osoby zamożne z okolicznych willi. Jeżeli mało nam parków i zarośli w których moglibyśmy spędzać wolne dni, mamy do dyspozycji jeszcze Park imienia Stefana Żeromskiego. Ten Park z kolei znany jest z tego, że oto został wybudowany jeżeli można tak powiedzieć o drzewach i krzewach, na przedpolach znanego obiektu wojskowego jakim jest warszawska Cytadela. To oczywiście nie wszystkie zieleńce i parki jakimi omawiana dzielnica stoi.

Kolejnymi wartymi uwagi i opisania parkami są Sady Żoliborskie oraz znany dobrze Warszawiakom ze względu na swoje mile i dogodne położenie Park imienia Żołnierzy Żywiciela. Wbrew pozorom wynikającym z nazwy, nikt tam nikogo nie żywi a już na pewno nie Żywiciel Żołnierzy. Zraz za wspomnianym parkiem znaleźć możemy Park pod nazwą Fosa i stoki Cytadeli. To bardzo okazały park który ma dodatkowo niesamowity wygląd i naturę.

Parki Żoliborskie są naprawdę bardzo trafionym miejscem, w którym nie jedna osoba znajdzie ukojenie a ci którzy szukają szczęścia w miłości, mogę również tutaj spróbować umawiać się na randki i inne spotkania z drugą osobą. To naprawdę świetne miejsce na wypoczynek dla całej rodziny a niezwykłe walory zdrowotne takich zielonych przestrzeni w centrum miasta doceniają nie tylko Warszawiacy.

Powiązane artykuły

1 Komentarz

  1. Portal News
    Portal News czerwiec 06, 00:44

    Naprawdę podoba mi się twój szablon wp zwłaszcza Kod Kaskadowych arkuszy styli, skąd go pobrałeś? Z góry dziękuję!

    Reply to this comment

Napisz komentarz

<

four − 2 =