Jak dbać o kręgosłup?

Jak dbać o kręgosłup?

Jak dbać o kręgosłup?
marzec 12
09:11 2022

Ból kręgosłupa może złapać nagle i być wyjątkowo przykry. Kręgosłup jest bardzo ważną częścią ludzkiego ciała, ponieważ podtrzymuje całą konstrukcję. Ból kręgosłupa świadczy o tym, że go przeciążyliśmy i bez odpowiedniego leczenia, nie będzie służył prawidłowo.

kręgosłup

Kręgosłup składa się z kręgów, które oddzielonych dyskami. Dzięki dyskom kręgosłup jest elastyczny i można nim swobodnie poruszać. Czasami pod wpływem intensywnego wysiłku fizycznego może zdarzyć się sytuacja, że dysk wypadnie ze swojego miejsca lub chrząstka stawowa będzie się nadmiernie ścierać. Wówczas pojawia się ostry ból. Takie dolegliwości mogą doprowadzić do poważnych zmian zwyrodnieniowych lub ucisku na nerwy.

Jak zadbać o kręgosłup?

Dobrym rozwiązaniem jest wybranie się na masaż kręgosłupa. Aby nie pogorszyć swojego stanu lepiej wybrać się fizjoterapeuty lub masażysty. Warto uprawiać regularnie sport, pływać, spać na wysokiej poduszce. Bardzo dobrą formą ćwiczeń na kręgosłup jest chodzenie. Czynność ta uruchamia stawy u podstawy kręgosłupa i pobudza głębokie mięśnie stabilizujące przy każdym kroku. Regularne spacery poprawią też kondycję fizyczną i samopoczucie. Warto zainwestować w wygodne łóżko, które nie zapada się na środku. Warto jak najwięcej leżeć na znak.

Co na stawy?

Aby zadbać o stawy i kręgosłup warto przyjmować suplementy na stawy. 4flex to jedyne w swoim rodzaju suplementy na stawy zawierające Fortigel, czyli kolagen pochodzenia naturalnego o doskonałym wchłanianiu. Kolagen naturalny jest budulcem macierzystym chrząstki. Występuje w postaci peptydów, które pomagają utrzymać zdrowe kości. Kolagen na stawy wspiera wzrost i utrzymanie masy mięśniowej. Kolagen naturalny jest łatwo przyswajalny, a każda saszetka zawiera aż 10 g unikalnego hydrolizatu kolagenu. Aby zobaczyć efekty działania produktu warto przyjmować go przynajmniej przez 3 miesiące. Proszek można rozpuścić zarówno w wodzie, jak i mleku czy jogurcie. Naturalny kolagen przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych. Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią powinnaś przed zastosowaniem skonsultować się z lekarzem.

Powiązane artykuły

2 Komentarzy

 1. Eryk
  Eryk czerwiec 13, 14:12

  potwierdzam, od kiedy włączyłem poranne treningi i basen kręgosłup nie dokucza

  Reply to this comment
 2. Johny
  Johny lipiec 06, 12:35

  Witam. Zdecydowanie pierwszym krokiem w tym kierunku jest wybranie się do lekarza by sprawdzić swój stan, następnie trzeba dobrze przemyśleć czy na pewno musimy wybierać się na codziennie masaże. Przecież sami możemy ćwiczyć rano przed pracą albo po pracy. Nawet pięć minut codziennego treningu da po miesiącu zadowalające efekty.

  Reply to this comment

Napisz komentarz

<

nineteen + 12 =