Żoliborz siedziba organizacji społecznych

Żoliborz siedziba organizacji społecznych

Żoliborz siedziba organizacji społecznych
maj 25
13:51 2022

Dzielnica Warszawy, którą wszyscy doskonale znamy a nosi ona nazwę Żoliborz, pełni wiele funkcji kulturowo-społecznych i jest dla mieszkańców Warszawy ważnym ośrodkiem szerzenia wydarzeń związanych z Warszawą. Na terenie Żoliborza jak wie wiele osób związanych z Warszawą, działa dość sporo ciekawych i jakże potrzebnych dla życia publicznego organizacji. Jako najważniejszą organizację z punktu widzenia wojskowego, można chyba wymienić Fundusz Kwaterunku Wojskowego, który swoją szczytną działalnością nie raz pokazał, jak ważna jest dla nasz Polaków historia naszego kraju, bowiem ta organizacja w sposób wybitny potrafiła zagospodarować obiekty wojskowe po I wojnie światowej.

Oprócz tej organizacji, działa tutaj także organizacja, którą jest Komitet Obrony Robotników. To również ważna instytucja która pomaga robotnikom różnych kategorii w walce o swoje prawa. Żoliborz jak widać, dba o wszystkie klasy społeczne i oprócz wojskowych organizacji, Żoliborz wspiera również najmłodszych, czyli nasze pociechy. Jednym z takich przejawów, które potwierdzają te słowa to Robotnicze Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w skrócie RTPD.

Żoliborz harcerski

Rola jaką pełnią owe organizacje działające na terenie Żoliborza jest nie przeceniana, bowiem ich skutki pracy widzimy każdego dnia spacerując po tejże dzielnicy. Czym że byłby wojskowy Żoliborz, gdyby nie było tu harcerstwa? Ciężko powiedzieć, gdyż harcerze na Żoliborzu mają się całkiem nieźle. Działalność ich przejawia się najwyraźniej w organizacji o nazwie Związek Harcerstwa Polskiego z oddziałem Hufiec ZHP Warszawa – Żoliborz. To stowarzyszenie wspiera młode osoby w dążeniach patriotycznych oraz uczy ich po przez zabawę ale także i naukę, że Polska i Warszawa są dla nich najważniejsze.

Jak widzimy, Żoliborz może być postrzegany, że angażuje się w wiele dziedzin życia Warszawiaków, za co są mu z pewnością wdzięczni jednak mówiąc tak ogólnikowo nie możemy zapomnieć, że za wszelkimi walorami przypisywanymi dzielnicy i kojarzonymi z jej nazwą stoją oczywiście ludzie. Częśc z nich jest oczywiście mieszkańcami tej dzielnicy ale wiele też po prostu mieszka w Warszawie a jedyne co ich wiąże z Żoliborzem to siedziba podmiotu, na rzecz którego wykonują swoją pracę lub wolontariat.

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

<

six − four =