Warszawa ważna ale tylko z Wisłą

Warszawa ważna ale tylko z Wisłą

Warszawa ważna ale tylko z Wisłą
maj 06
16:30 2022

Stolica Polski jaką jest miasto Warszawa posiada dość rozległą aglomeracje miejską, która na tle innych miast Polski wychodzi jako miasto o największej liczbie ludności. Wiąże się to z tym, że po pierwsze jest to stolica naszego kraju i to właśnie tutaj zbiegają się interesy wszystkich większych firm krajowych oraz znaczne ilość interesów napływowych z Europy, Azji i praktycznie całego świata, bowiem to tutaj swoje filie zakładają największe banki światowe, największe korporacje przemysłowe, koncerny farmaceutyczne a także wiele, wiele innych korporacji z całego świata. Oprócz tego, że miasto to posiada dużą liczbę ludności, posiada również sejm Polski oraz Belweder, w którym mieszka Prezydent naszego pięknego kraju.

Rola jaką więc spełnia Warszawa jest ważna ale co z Wisłą?

Dlatego działa tutaj wiele służb porządkowych oraz tajnych agencji mających na celu utrzymanie porządku i spokoju nie tylko w centrum Warszawy, ale także poza jego granicami, czyli w okolicznych dzielnicach, które swoją objętością również zasługują na uwagę.

Przez środek Warszawy biegnie piękna, choć aktualnie niezbyt czysta rzeka. Jej nazwa to znana doskonale wszystkim Polakom Wisła. Rzeka ta pojawia się w wielu pieśniach patriotycznych oraz przyśpiewkach harcerskich. Warszawa związana z Wisłą jest również motywem przewodnim wielu utworów muzycznych oraz innych dzieł literackich, malarskich oraz dzieł architektury. Z rzeką tą wiążą się przecież legenda o Warsie i Sawie, która to legenda wyjaśnia w baśniowy sposób jak powstała Warszawa. Kiedyś jednak rzeka Wisła była czysta i stanowiła centrum miejskiego życia rekreacyjnego. Obecnie z czystością jest bardzo źle. Nad stanem rzeki ostatnio mocno zaczęły pracować połączone siły środowisk i organizacji pozarządowych w zakresie ochrony środowiska, ale również włącza się aktywnie ludność Warszawy marząca o przywróceniu świetności swojej rzece a także władze, którym nie wypada pozostać biernym wobec aktywności społecznej. Jest nawet projekt aby nad Wisłą uruchomić plaże dostępne dla mieszkańców tak jak to było w dawnej Warszawie, ale do tego prace nad czystością rzeki należy zaczynać od samego źródła w czym pomaga projekt „zaadoptuj rzekę„. Mieszkańcy dzielnicy Żoliborz pokładają również w tym pomyśle swoje nadzieje ze względu na jej bliskość.

Miasto jakim jest Warszawa jest bowiem natchnieniem dla artystów z całego świata. Nic dziwnego, bowiem nasza stolica jest piękna a możliwości jakie oferuje każdej grupie społecznej przewyższają możliwości innych krajów a przede wszystkim wyróżnia się na tle innych Państw ponieważ to tutaj dokonywały się największe przemiany historyczne jakie przetoczyły się następnie przez całą Europę.

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

<

one × 2 =