Rozlicz podatek już dzisiaj i oddaj 1 procent na opp

Rozlicz podatek już dzisiaj i oddaj 1 procent na opp

Rozlicz podatek już dzisiaj i oddaj 1 procent na opp
styczeń 10
10:38 2021

Każdy płatnik podatku dochodowego ma prawo zadecydować, gdzie trafi jego 1 procent z podatku. Oddanie 1 procent nic nie kosztuje , ponieważ nie dopłaca żadnych pieniędzy. Jego zadaniem jest rozdysponowanie niewielką częścią, którą z mocy praca i tak wpłacałby fiskusowi. Darowizna jest małą kwotą, ale mającą ogromne znaczenie. Kilka czy kilkanaście złotych ofiarowanych przez kilka osób może komuś uratować życie.

1 procent podatku tak czy inaczej trafiłby do Skarbu Państwa, dlatego warto się zastanowić czy nie lepiej jest wspomóc konkretną, potrzebującą osobę. W celu upraszczania procedury oddawania 1 procenta podatku został wprowadzony program pit. Znajduje się w nim wykaz organizacji, na rzecz których można przekazać datek.

Kto może poddać 1 procent?

Prawo do przekazania 1 procenta na rzecz opp podczas rozliczenia podatku mają:

  • rozliczający się przez skalę podatkową,
  • rozliczający się podatkiem liniowym,
  • ryczałtowcy,
  • podatnicy rozliczający przychody ryczałtowe – zbycie nieruchomości, prawa majątkowe.

Rozlicz podatek i oddaj 1 procent

Nie wiesz, jak oddać 1 procent? Cała procedura nie jest skomplikowana. Jest jeszcze łatwiejsza niż rozliczenie podatku. W tym celu ściągnij z internetu darmowy program do pit. Program PIT o wiele upraszcza procedurę wypełniania rocznej deklaracji. W deklaracji podatkowej na ostatniej stronie w części P (rubryka 302) należy wpisać numer KRS. Jeśli chcesz, aby pieniądze trafiły na określone cele  lub dla konkretnej osoby, oprócz KRS należy doprecyzować cel szczegółowy 1 procenta, wpisując imię i nazwisko podopiecznego fundacji.

pomocdzieciom.eu

Jeśli nie wiesz jeszcze gdzie przekażesz swój podatek, oddaj go do Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom. Fundacja wpiera chore dzieci już od 2002 roku. Zebrane środki przeznaczane są na pokrycie kosztów diagnostyki i leczenia, pokrycie kosztów pobytu przy dziecku w szpitalu, finansowanie zakupu leków i sprzętu medycznego, pokrycie kosztów zabiegów rehabilitacyjnych i medycznych.

Terminy

Wszyscy płatnicy powinni pamiętać, że zeznanie podatkowe za rok 2014 należy złożyć do:

  • 2 lutego 2015 roku w przypadku rozliczających PIT-16A, PIT-19A i PIT-28,
  • 2 marca 2015 roku w przypadku wypełniania PIT-40 i PIT-40A,
  • 30 kwietnia 2015 roku w przypadku składania PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39.

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

<

one × 5 =