Krótki przewodnik po Żoliborzu

Krótki przewodnik po Żoliborzu

Krótki przewodnik po Żoliborzu
czerwiec 30
14:14 2021

Jeżeli ktoś miałby się podjąć napisania przewodnika po Żoliborzu lub jego streszczenia, byłoby to bardzo dobre i przydane dzieło. Przydatne szczególnie dla turystów z poza Warszawy ponieważ dla większości z nich Żoliborz to tylko zwykła, nic nie znacząca dzielnica stolicy, która jak każda inna mogła by istnieć albo mogła by nie istnieć wcale.

Prawda jest jednak taka, że Żoliborz to bardzo istotna dzielnica, która posiada wiele organizacji pozarządowych które pomagają promować Warszawę na arenie międzynarodowej, ale również pomaga przetrwać historii naszego kraju po przez dbanie o nasze pamiątki narodowe. Największym tego dowodem jest choćby cmentarz wojskowy na Powązkach, który od początku swojego istnienia, chował w swych ziemiach najwybitniejszych polskich Wojskowych. Żoliborz to nie tylko wojskowy cmentarz, to również szereg wybitnych osób które do dziś dnia zamieszkuję tę dzielnicę. Jeżeli nie we własnej osobie, to robią to ich dzieci, wnukowie. Chodzi tutaj głównie o wojskowych oficerów, którzy wsławili się w walce z Armią Czerwoną podczas wojny Polsko-Bolszewickiej w 1920 roku.

Żoliborz to również kultura i nauka.

Ta dzielnica posiada wiele ciekawych i godnych polecenia placówek edukacyjnych, które to kształcą od lat kolejne pokolenia młodych polaków. Nauka na Żoliborzu odbywa się na każdym szczeblu, ponieważ mamy tutaj bardzo dobre szkoły podstawowe oraz gimnazja, ale również są tutaj szkoły wyższe które dokonują ostatniego szlifu jakim jest diament polskiej młodzieży.

Żoliborz to również rozrywka.

I to rozrywka w najlepszym wydaniu. To właśnie tutaj powstało wiele hitów ówczesnej sceny muzycznej, która jest słyszalna w praktycznie każdym radiu. Chodzi tutaj głównie o muzykę progresywną wykonywaną przez świetnych muzyków z zespołu Partia, czy choćby rapowe utwory warszawskich raperów.

Żoliborz to historia i przyszłość Warszawy, Żoliborz to Warszawa!

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

<

5 × three =