Hotele i noclegi w Warszawie

Hotele i noclegi w Warszawie

Hotele i noclegi w Warszawie
marzec 16
16:19 2022

Kiedy planowałem weekend w Warszawie poszukiwania dobrego hotelu zajęły mi parę dobrych chwil, można nawet powiedzieć, że sporo czasu. I to nie dlatego, że nie ma dobrych hoteli w Warszawie, owszem są przeróżne hotele w Warszawie tylko temu, iż czasem nie ma w nich wolnego miejsca.

Tak, centrum Warszawy jest praktycznie załadowane do bólu przez turystów, biznesmenów i osób chętnych do nocowania tutaj w weekend. Sprawa ma się znacznie gorzej gdy w Warszawie odbywa się akurat jakiś koncert lub wydarzenie targowe. Wtedy o noclegach w centrum możemy praktycznie zapomnieć. Oczywiście hotele luksusowe, gdzie doba kosztuje od 800 zł w górę za pokój stoją przed nami otworem, ale bądźmy szczerzy, kogo stać na takie luksusy? No, może ta cena zbyt mocna, choć bywają hotele w Warszawie, które mają jeszcze wyższe ceny, to jednak kiedy nie ma specjalnego obłożenia to przyzwoity, a może nawet wypadałoby powiedzieć, hotel z klasą, można mieć od 180 zł za pokój jednoosobowy, 220 zł za dwójkę na jeden nocleg. Zazwyczaj też w cenie jest śniadanie w hotelowej restauracji, ale za parking już trzeba dopłacić co najmniej 10-20 złotych za dobę hotelową.

Małe hotele i hostele to najlepsze opcje na nocleg w Warszawie

Najciekawszą ofertę mają hotele sieciowe typu B&B czyli Bed and breakfast (ang. łóżko i śniadanie). B&B jest to znane w całym świecie określenie na rodzaj zakwaterowania turystycznego, którego nazwa przypomina znaczeniem polskie powiedzenie „wikt i opierunek”. Tego typu oznaczanie hoteli rozwinęło się bardzo początkowo w Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz innych krajach anglosaskich, ale obecnie mówi się tak o hotelach w całym świecie bo B&B stało się pewnym wyznacznikiem standardu – wyśpij się, zjedz śniadanie i ruszaj dalej. Takie pokoje można wynająć w granicach 90- 120 złotych, choć cena potrafi rosnąc wraz ze wzrostem standardu i kolejnymi usługami np. parkingiem, wifi, telewizorem.

Inne miejsca do spania, które mnie zainteresowały, głównie dzięki swoim atrakcyjnym dla kieszeni cenom, to Hostele. Hostel to dokładnie takie tanie miejsce tymczasowego zakwaterowania o standardzie różniącym się od hotelu głównie liczbą miejsc w pokojach, łóżkami piętrowymi i współdzieleniem części wyposażenia oraz pomieszczeń przeznaczonych dla gości (np. wspólna kuchnia i łazienka, która zawierać może kabiny radaway). Najczęstszymi gośćmi w hostelach są studenci, osoby uczące się z innych krajów ale też turyści. Charakterystyczne dla hostelu jest wynajmowanie łóżka, a nie pokoju, choć niemal w każdym hostelu znajdą się jakieś malutkie pokoiki dla 2 osób. Za takie łóżko w wieloosobowym hostelu najczęściej płaci się 40-80 zł i też jest to zależne od standardu ale nawet częściej od położenia – bliżej centrum lub wtedy, gdy na wyposażeniu pokoju jest szafka z umywalką czy biurko, jest drożej.

Tak to właśnie wygląda w warszawie, więc pamiętajcie – jeśli planujecie pobyt w Warszawie, to rezerwujcie hotel lub inne noclegi jak najszybciej.

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

<

5 × 4 =