Wyburzenia budynków – którą metodę wybrać?

Wyburzenia budynków – którą metodę wybrać?

Wyburzenia budynków – którą metodę wybrać?
lipiec 21
08:11 2022


Budynek postawiony w danym miejscu kilkadziesiąt lat wcześniej prędzej czy później zacznie się sypać. Jeśli uważasz, że Twój budynek stanowi niebezpieczeństwo dla życia domowników i przechodniów, warto jak najszybciej zdecydować się na wyburzenia budynków. Zobacz, na czym polega i jak się je wykonuje?

Wyburzenia domów krok po kroku

Wyburzenia budynków są realizowane przez firmę budowlaną. Nikt bez doświadczenia nie powinien się angażować w wyburzanie bez specjalistycznej wiedzy i sprzętu. Wystarczy mały błąd, aby ściana domu poleciała w całkiem i inną stronę, niż myślałeś. Warto zachować dużą ostrożność i środki bezpieczeństwa. Łatwo jest wzniecić pożar, wyburzenia mogą spowodować falę uderzeniową, rozprzestrzenia się toksycznych pyłów itp.

Wyburzenia budynków do 30 metrów wysokości

Podczas wyburzenia budynków do wysokości 30 metrów stosuje się metody bezwybuchowe. Polegają one na wyburzaniu budynków za pomocą dźwigów z kulami wyburzeniowymi, buldożerów lub koparek wyposażonych w młot pneumatyczny lub nożyce hydrauliczne. Wyburzenia domów przy pomocy metod wybuchowych są o wiele szybsze i efektywne. Niestety takie wyburzenia są bardzo niebezpieczne. Tą metodę stosuje się do wyburzania budynków przekraczających 30 metrów wysokości. Wyburzenia należy przeprowadzić tak aby budynek zawalił się do środka.

Wyburzenia budynków powyżej 30 metrów wysokości

Firma budowlana oferująca wyburzenia budynków metodą wybuchową najpierw ręcznie dokonuje demontażu okien, szyb, drzwi, toalet, umywalek, prysznice itp. Następnie podcina się pręty zbrojeniowe, ściany i słupy nośne. Poza tym podkopuje się fundamenty. Następnie owija się ściany i słup nośny sznurem wybuchowym. Będzie to stanowiło ochronę przed silną eksplozją. Następnie nawierca się otwory pod ładunki wybuchowe. Na koniec montuje się ładunki i dokonuje detonacji. Wyburzenia budynków za pomocą metody wybuchowej są o wiele tańsze niż bezwybuchowe i o wiele szybsze.

Firma budowlana z Warszawy

Szukasz firmy oferującej usługi takie jak rozbiórki budynków, wyburzenia budynków lub budowę domów w Warszawie? Gama Budownictwo to firma z 20-letnim doświadczeniem z Warszawy. Profesjonalne usługi budowlane wykonuje przy użyciu specjalistycznego sprzętu, dostosowanego do konkretnego zadania. Zarówno podczas wyburzenia bydynku czy budowy domu, usługa jest realizowana kompleksowo i profesjonalnie.

Powiązane artykuły

1 Komentarz

  1. Ania
    Ania lipiec 22, 13:44

    Witam, osobiście absolutnie zgadzam się z Twoim wpisem !

    Reply to this comment

Napisz komentarz

<

seventeen + eleven =