Warszawa zaprasza na tradycyjną kuchnię polską

Warszawa zaprasza na tradycyjną kuchnię polską

Warszawa zaprasza na tradycyjną kuchnię polską
kwiecień 09
16:49 2022

Dopadł Cię głód i nie wiesz gdzie dobrze i tanio zjeść? A może wcale nie zależy Ci aby było tanio? To już Twoja wewnętrzna sprawa, ale jeżeli chodzi o porady związane z gastronomią w Warszawie, to spróbujemy coś przeanalizować aby przyjść głodnemu z pomocą 😉

Kiedyś popularne był slogan, że Polska będzie drugą Japonią. Śmieszne troszkę ale parafrazując to powiedzenie, które weszło już na trwałe do słownika Polaków pozna powiedzieć również, że Polska to kraj kwitnącej jabłoni, bowiem na jabłkach Polska zarabia sporo, jeżeli chodzi o eksport surowców z naszego kraju. Może z jabłek nie zrobi się wiele potraw, ale to już pierwszy kroczek aby przeanalizować znane i popularne potrawy polskie, którymi możemy się zainteresować będąc w warszawie bo jakby nie było to stolica, w dodatku często odwiedzania przez turystów więc restauracje i bary serwujące polskie tradycyjne dania powinny być na porządku dziennym.Dlatego poza jabłkami jednym tchem możemy wymienić pierogi, bigos, kotleta schabowego, kotleta mielonego, groch z kapustą, pierogi leniwe, naleśniki, kwaśnicę, żeberka, i wiele, wiele innych dań, które królują w polskiej gastronomii. To powoduje, że jeżeli chodzi o gastronomię w Polsce a w szczególności w Warszawie, to w Europie prawdopodobnie nie mamy sobie równych.

W Warszawie jest bardzo duża ilość restauracji które serwują oryginalne, smaczne, a przede wszystkim Polskie, potrawy. Jedząc w Warszawie, lepiej  jednak znać opinie o poszczególnych lokalach, ponieważ może się zdarzyć tak, że klimat lub jedzenie może Ci nie spasować w tej konkretnej restauracji.

To, że warszawa jest metropolią z międzynarodowym portem lotniczym, a sama Polska ciekawym miejscem na prowadzenie biznesu, przyciąga z całego świata a zwłaszcza z krajów azjatyckich kucharzy, którzy otwierają niewielkie lokale z kuchnią ich krajów. W ten sposób powstało wiele barów z kuchnią azjatycką, węgierskimi plackami, tureckim kebabem oraz restauracji sushi. Są też pojedyncze restauracje z kuchnią hiszpańską, meksykańską czy na przykład czeską.

Będąc w Warszawie możesz oczywiście skorzystać z restauracji i barów sieciowych takich jak KFC lub też znany każdemu i podbijający serca i żołądki wszystkich McDonald. Jedzenie w Warszawskich fast foodach ma swoje plusy i minusy. Jako minusy można wymienić wątpliwe pochodzenie mięsa które stosowane jest w potrawach fast foodowych oraz to, że do potraw tych dodaje się mnóstwo konserwantów.

Zaletą zaś Warszawskich barów szybkiej obsługi jest nie wątpliwie korzystny czas obsługi petenta oraz kwota jaką płacimy przy kasie. Kwota ta jest ma się rozumieć niższa niż w restauracjach. W Warszawie działa wiele restauracji które mają swój niepowtarzalny klimat i atmosferę. Jeżeli chodzi o klimat to można to zrozumieć dosłownie, bowiem w Warszawie powstał tak zwany bar lodowy, który ma to do siebie, że panuje w nim chłodna temperatura. Chodzi o oczywiście o temperaturę powietrza, która spada poniżej zera stopni. Musimy siedzieć ubrani w kurtki i swetry i popijać zimną kawę lub zimne drinki.

Polecamy wszystkim turystom weekend z gastronomią w Warszawie.

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

<

eight − 2 =