Warszawa mekką fotografów

Warszawa mekką fotografów

Warszawa mekką fotografów
sierpień 10
16:34 2022

Jeżeli lubimy zwiedzać różnego typu galerie artystyczne lub wystawy rzeźb i obrazów, przeważnie wybieramy miasta, które mają dużo do powiedzenia w tym temacie. Oczywiście większość z nas nie zna się na sztuce, ale Ci którzy wiedzą o co chodzi zwiedzają wszystkie miasta, które tylko są w stanie odwiedzić, tylko po to aby zaspokoić własne pragnienia w poznaniu sztuki w postaci różnego typu dzieł. Na drodze każdego poszukiwacza kultury zatem powinna się znaleźć Warszawa.

Tak, to miasto które leży niemal w centrum Europy Wschodniej. To również stolica Polski licząca nie całe dwa miliony obywateli. Warszawa pod względem dzieł sztuki ma się czym pochwalić. Pomimo tego, że Niemcy ukradli Warszawie podczas wojny ponad 30% dzieł sztuki a znaczną część dodatkowo zniszczyli, Warszawa znakomicie poradziła sobie z przeciwnościami losu, i znaczną część kolekcji odzyskaliśmy.

Oprócz starych dzieł sztuki, Warszawa na bieżąco tworzy nowe obiekty, jakimi są obrazy sławnych malarzy, rzeźby z kamienia i marmuru oraz mnóstwo fotografii. To w Polsce a dokładnie w Warszawie mieszka i tworzy swe dzieła dwóch sławnych fotografów Andrzej Lipkowski i Sławomir Szczerbkowski. Ich prace są doceniane nie tylko w Warszawskich galeriach sztuki ale przede wszystkim na światowych wystawach fotografii nowoczesnej i artystycznej. Stolica Polski to również oaza dla osób przedsiębiorczych, ponieważ miasto stołeczne Warszawa wprowadziła wiele udogodnień dla firm i przedsiębiorców zagranicznych. Powstało wiele stref ekonomicznych w których prowadzenie działalności gospodarczej jest zdecydowanie łatwiej. Jeżeli jeszcze nie jesteś przekonany co do zasadności życia, mieszkania i tworzenia w Warszawie to po prostu tu zaglądnij. Jesteśmy przekonani, że nie będziesz tego żałował.

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

<

five × two =