Postaw na elewację drewnianą

Postaw na elewację drewnianą

Postaw na elewację drewnianą
luty 09
07:48 2022

Coraz częściej inwestorzy budujący własny dom decydują się na wybór elewacji drewnianych. Dotyczy do zarówno inwestorów prywatnych, jak i dużych firm deweloperskich, które projektują swoje inwestycje. Większe zainteresowanie na rynku elewacji drewnianych wcale nie dziwi – od kilku lat tendencja jest wzrostowa, na rynku wyróżnia się kilka solidnych firm, a efekt finalny często jest lepszy od spodziewanego.

Sama elewacja drewniana jest obecna od dawien dawna, znacznie dłużej niż standardowe dziś elewacje. Elewacje drewniane są stosowane w budownictwie na całym świecie. Warto wiedzieć, że drewno w postaci elewacji pojawia się nie tylko na mieszkalnych osiedlach, ale też na obiektach handlowych, a także w dużych rezydencjach. Obok znakomitego efektu wizualnego, elewacja drewniana to walory zdrowotne, komfort otoczenia, a także kwestie finansowe.

W Polsce elewacje drewniane są widoczne w wielu inwestycjach, ale wciąż goimy zachód. Decydując się na wybór elewacji drewnianych, warto zastanowić się nad deskami elewacyjnymi z wybranych europejskich, amerykańskich i afrykańskich gatunków drewna. Doskonale sprawdza się m.in. elewacja drewniana z modrzewia syberyjskiego, czy świerku skandynawskiego. Popularnością cieszy się także deska elewacyjna cedr czerwony. To naturalnie piękna i trwała elewacja.

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

<

4 × one =