Budowa domów czy ich kupno?

Budowa domów czy ich kupno?

Budowa domów czy ich kupno?
styczeń 03
10:00 2022

Wiele osób staje przed dylematem dotyczącym wyboru między budową a zakupem swojego pierwszego domu. Dom jest gwarancją prywatności i bezpieczeństwa. We własnym projekcie można pozwolić sobie na pewne szaleństwa i niestandardowe rozwiązania konstrukcyjne. Wiele osób nie ma jednak czasu i cierpliwości, aby czekać, aż dom będzie gotowy. Wówczas warto rozważyć zakup gotowego domu.

Budowa domu

Osoby biorące pod uwagę przeprowadzkę do domu mogą rozważyć kupno gotowego domu od dewelopera lub wybudować krok po kroku własny kąt. Budowa domu musi przebiegać zawsze w kilku krokach, począwszy od zakupu działki i jej uzbrajaniu, projektowaniu domu raz z umówieniem warunków współpracy i podpisaniem umowy, po prace budowlane i wykończenie wnętrz. Często w realizacji projektów pojawiają się opóźnienia, a terminy podane w umowie nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Czasami pojawiają się kłopoty z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń na budowę. Realizowany projekt można podglądać na własne oczy i korygować potencjalne niedociągłości i niedopatrzenia. Oprócz tego, właściciel decyduje o aranżacji wnętrza wymarzonego domu i jego lokalizacji. Budowa domu zazwyczaj kosztuje mniej niż jego zakup z rynku pierwotnego.

Kupno domu

Budynki oferowane przez deweloperów nie są dostosowane do potrzeb przyszłego nabywcy. Potencjalny nabywca musi zaakceptować ilość, rozkład i wielkość pokojów i lokalizację domu. Przed kupnem domu należy dopytać o technologię stawiania domu i materiał, z którego powstał. Poza tym, należy poznać plan zagospodarowania przestrzennego i upewnić się, że w okolicy nie powstanie żaden węzeł komunikacyjny, sprawdzić jak wygląda komunikacja z centrum miasta i rozmieszczeniem sklepów, apteki itp. Transakcja kupna domu od dewelopera zajmuje także mniej czasu niż wybudowanie go od podstaw.

Najlepsza firma zajmującą się budową domów

Gama Budownictwo to rodzinna firma z 20-letnim doświadczeniem w Warszawie.. Firma przykłada ogromną wagę do kontaktu z klientem i  nawiązania dobrej współpracy. Wszystkie budowy realizują terminowo i na najwyższym poziomie. Gama Budownictwo proponuje pełne doradztwo techniczne, szczególnie kiedy współpracę podejmują po raz pierwszy.W jej ofercie znajduje się budowa domów jednorodzinnych: od luksusowych willi po małe domy, w klasycznym stylu, domów w zabudowie bliźniaczej i szeregowej, biur i obiektów handlowych, a także budynków o przeznaczeniu komercyjnym, administracyjnym i publicznym. Oprócz budowy domów firma oferuje kompleksowe rozbiórki i wyburzenia domów, magazynów i innych obiektów, odkrzaczanie terenów, wywóz gruzu i uporządkowanie terenu. Jeśli macie Państwo pytania lub wątpliwości warto skontaktować się z firmą telefonicznie lub przyjść do siedziby firmy w Warszawie.

 

Powiązane artykuły

1 Komentarz

  1. Ciekawey Blogi
    Ciekawey Blogi czerwiec 10, 04:28

    Bardzo ciekawy blog, rzeczowy i wyważony, zmusza do myślenia i refleksji. Od dzisiaj zaglądam regularnie. Pozdrowienia 🙂

    Reply to this comment

Napisz komentarz

<

7 + fourteen =