Żoliborz mały ale z klimatem

Żoliborz mały ale z klimatem

Żoliborz mały ale z klimatem
listopad 30
10:47 2021

Jeżeli popatrzymy na Warszawę a w zasadzie na mapę Warszawy z podziałem na dzielnice, to zobaczymy, że Żoliborz nie jest zbyt dużą dzielnicą. Ba, można by powiedzieć, że jest to najmniejsza z dzielnic jaką posiada Warszawa. Oczywiście najmniejsza jeżeli weźmiemy pod uwagę powierzchnie jaką ona zajmuje. To, że nie jest okazał pod względem wielkości nie przeszkadza jej być bardzo piękną i skuteczna w różnego działaniach dzielnicą Warszawy.

Burmistrzem tejże niesamowitej dzielnicy jaką jest Żoliborz, jest szanowny Pan Krzysztof Bugla (rok 2013/2014). Zarządza on całą powierzchnią dzielnicy która wynosi niemal 8,30 kilometrów kwadratowych.

Żoliborz znany jest przede wszystkim z niektórych zabytków i warowni wojennych jakie znajdują się w jej obszarze. To przyciąga z kolei rożnego typu kręgi osób, których śmiało można wymienić turystów z innych miast Polski a także globtroterów którzy przemierzają świat w poszukiwaniu różnego typu perełek architektury, które z pewnością znajdziemy właśnie na Żoliborzu.

Jeżeli chciałbyś się udać do Żoliborza, to wsiądź w konkretny autobus, który zmierza w jego kierunku a od samego początku wycieczki po tej dzielnicy poczujesz, że warto było ją odwiedzić. Żoliborz sam w sobie dzieli się na kilka okręgów. Głównym z nich jest niewątpliwie Marymont zwany również Marymont-Potok. Obok niego wymienić można jeszcze Stary Żoliborz oraz leżący nieopodal niego Sady Żoliborz. Wszystkie te rejony mają swój wewnętrzny klimat i atmosferę. Wato odwiedzić wszystkie rejony Żoliborza, aby odczuć czym ta dzielnica może się pochwalić. To właśnie w rejonie Sadów Żoliborskich znajduje się znany wszystkim cmentarz wojskowy na którym leżą w znakomitej większości najwięksi patrioci Polski: Żołnierze, politycy, działacze patriotyczni. Cmentarz ten nosi nazwę Powązki i jest to jedyne miejsce w Polsce które jest okryte tak wielką dumą i chwałą.

Tags
Udostępnij

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

<

13 − 11 =