Żoliborz kościoły i zabytki sakralne

Żoliborz kościoły i zabytki sakralne

Żoliborz kościoły i zabytki sakralne
luty 05
13:14 2021

Często wybieramy Warszawę jako obiekt naszych turystycznych dążeń. Bardzo dobry wybór ponieważ jest to stolica naszego pięknego kraju jakim jest Polska a poza tym miejsce to na prawdę ma się czym pochwalić. Gdy już dotrzemy do Warszawy, bezpiecznym pociągiem, szybkim samolotem, ładnym samochodem, czy zdrowym rowerem czymkolwiek byśmy tu nie przyjechali, warto udać się od razy do Żoliborza.

Żoliborz to nie jest to zwykła i przeciętna dzielnica, bowiem słynna jest ona z pięknych parków, zabytków i pomników, którymi jest w dużym stopniu nasycona. Żoliborz to nie lada gratka dla odwiedzających Warszawę ponieważ jest blisko centrum, da się łatwo dojechać nawet metrem, jest dużo zieleni dającej odpoczynek w lecie oraz ma to po co przyjeżdżają turyści – zabytki!

Jako najważniejsze obiekty sakralne obowiązkowo do zwiedzenia historycy i przewodnicy wyróżniają w pierwszej kolejności Klasztor i szkołę Zmartwychwstanek, które mieszczą się przy ulicy Krasińskiego pod numerem domu 31. To piękny klasztor który zasługuje na uwagę nie tylko mediów ale także i każdego wiernego człowieka katolika oraz chrześcijanina. Piękny wystrój i czar którym uwodzi odwiedzających, godnie daje mu miano najpiękniejszego zabytku na Żoliborzu. Doceniają to zwiedzający nie tylko szukający natchnienia związanego z wiarą ale też turyści ceniący dobrze zachowane zabytki historyczne.

Oprócz tego klasztoru, wymienić należy kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Królowej Polski, który możemy odnaleźć na ulicy Gdańskiej. Oprócz tych dwóch symboli kościoła katolickiego jest jeszcze wiele innych kościołów takich jak kościół Dzieciątka Jezus, w którym co roku śpiewane są piękne kolędy Żoliborskie znane każdemu mieszkańcowi tej dzielnicy a nawet Warszawy. Jest również kościół świętego Jana Kantego, już nie taki dostojny jak te poprzednie ale jednak często też wskazywany w przewodnikach turystycznych.

To naprawdę dużą ilość sakralnych obiektów, która na Żoliborzu stwarza dziwne ale jak najbardziej pozytywne wrażenie. Z Żoliborzem jest związana także podniosła legenda cmentarza na Powązkach którego roli chyba nie trzeba nikomu uwidaczniać i tłumaczyć. Żoliborz swoją historią dzielnicy walecznej i znanej jako oddająca hołd żołnierzom zapadł warszawiakom w pamięć jako godna uwagi dzielnica Warszawy.

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

<

twenty + 17 =