Zajęcia kulturalne dla dzieci na Żoliborzu

Zajęcia kulturalne dla dzieci na Żoliborzu

Zajęcia kulturalne dla dzieci na Żoliborzu
wrzesień 03
10:42 2021

Zajęcia kulturalne dla dzieci
Żoliborz to dzielnica, w której dzieje się bardzo dużo, jeśli chodzi o kulturę. Kultura rozpoczyna się już od pierwszych chwil życia każdego malca. W przedszkolach i żłobkach na warszawskim Żoliborzu dba się o rozwój dziecka w każdej dziedzinie – także i tej dotyczącej wrażliwości kulturalnej.

Prężnie działają domy kultury na Żoliborzu, które oferują szeroki wachlarz zajęć – każdy znajdzie coś dla siebie. Zajęcia w domach kultury odbywają się cyklicznie, są darmowe lub kosztują naprawdę niewiele. Z kulturą obcować może każdy, niezależnie od wieku – większość grup na zajęcia to grupy otwarte na nowych członków bez względnie na ich metryczkę. Na Żoliborzu obecnie funkcjonują aż cztery domy kultury, w których znajdziemy takie zajęcia jak zajęcia teatralne, fotograficzne czy malarskie. Kultura realizowana jest także poprzez zajęcia baletowe dla najmłodszych, zajęcia plastyczne czy nauka języka na wesoło.

Kultura na Żoliborzu obecna jest także dzięki cyklicznym imprezom muzycznym, które odbywają się w obrębie jednej tematyki. Ostatnio organizowano imprezę w piątek trzynastego, która miała być najgorszą imprezą w życiu uczestników. Pozytywne reakcje uczestników świadczą jednak o tym, że organizatorom wydarzenia kulturalnego nie udało zrealizować się motta przewodniego. Za to z pewnością udało im się przygarnąć rzesze osób, dla których kultura jest ważna w życiu. Żoliborz zdecydowanie to ułatwia i sprawia, że obcowanie z kulturą nie musi kosztować nas fortunę – większość imprez Żoliborz dofinansowuje z pieniędzy miasta i sponsorów. Można bawić się za niewielki koszt w zasadzie co tydzień. Kultura na Żoliborzu kwitnie. Aby być na bieżąco z wydarzeniami na Żoliborzu, powinniśmy stale śledzić stronę internetową dzielnicy, a dokładniej zakładkę „Kultura”.

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

<

one × two =