Skutery na ulicach Warszawy

Skutery na ulicach Warszawy

Skutery na ulicach Warszawy
styczeń 29
15:05 2022

Skutery to pojazdy, które podbiją serca coraz większej rzeszy użytkowników warszawskich dróg. Tani w utrzymaniu, spala zdecydowanie mniejszą ilość benzyny, na dodatek można zaparkować nim nawet na najbardziej zatłoczonym parkingu w Warszawie, w dodatku omija się korki do pracy i szybciej wraca się do domu, oczywiście na Żoliborz. Nic dziwnego więc, że jazda skuterem po Warszawie jest jedną z najczęściej wybieranych opcji dla osób, które w szybki i tani sposób chcą się przemieszczać między dzielnicami, ba! nawet stołeczna policja wyposażyła się w kilka skuterów z napędem elektrycznym.

Jakie uprawnienia na skutery?

Aby jeździć skuterem po Warszawie należy posiadać pojazd o pojemności silnika mniejszej niż 50 mkw. Aby natomiast jeździć skuterem po mieście legalnie, należy być pełnoletnią osobą. Jeśli nie ukończyliśmy osiemnastu lat, dawniej mogliśmy jeździć skuterem po mieście (i nie tylko) posiadając kartę motorowerową, dokumentującą naszą znajomość przepisów drogowych. Taką kartę można było wyrobić już w wieku trzynastu lat. Od ubiegłego roku w życie weszło nowe prawo, które mówiło o tym, że aby stać się kierowcą skutera, należało zdać egzamin na prawo jazdy kategorii AM. Taki dokument uzyskać może każda osoba, która ma ukończone czternaście lat. Jeśli zamierzamy przerzucić się na jazdę skuterem po mieście, niezbędne będzie odświeżenie zasad ruchu drogowego – pamiętajcie, że znaki drogowe obowiązują KAŻDEGO użytkownika ruchu drogowego, nie tylko samochody!

Nie wskazana jest brawura podczas jazdy skuterem po mieście ani osiąganie zawrotnych prędkości bo przecież mieliśmy już kilka spektakularnych wypadków i kolizji, które pokazywane były nawet w warszawskiej telewizji. Lepiej jechać w jednostajnym tempie trzymając się najwolniejszego pasa drogi, niż spowodować wypadek związany z naszym pośpiechem. Na pocieszenie możemy dodać, że poruszanie się skuterem po mieście jest szybszym sposobem niż jazda samochodem – małym i zwinnym pojazdem możemy szybko ominąć korki. Kask i brak słuchawek na uszach jest wyznacznikiem bezpieczeństwa, o którym nie możemy zapominać.

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

<

4 × 4 =